Bývalý strážní domek

V lese stával za první republiky lesní altán, který sloužil k občerstvení výletníků. Po válce byl využíván v rámci vojenského prostoru jako strážnice. 

legendy

Dle vyprávění se v době, kdy zdejší sklad munice hlídala vojenská stráž, odehrála tragédie, při které zahynulo pár vojáků. Nejznámější verze příběhu vypráví o čtveřici vojáků. Dvojice vojáků se střídali mezi sebou. Jeden z vojáků se začal v něco zvláštního proměňovat, což vyvolalo vzájemnou střelbu. Po této střelbě tři vojáci zemřeli na místě a čtvrtý zemřel na následky poranění po transportu do nemocnice.

skutečnost

Záznamy, podle nichž by se na místní vojenské kasárně odehrála tragická přestřelka, během níž by tři či čtyři muži zemřeli na místě, či později v nemocnici, se nepodařilo dohledat. Dokonce ani v záznamech vojenské nemocnice se nepodařilo dohledat dokument, který by něco vypovídal o postřeleném muži, co by zde pak zemřel a jemuž by zbělaly vlasy hrůzou. To ostatně potvrzuje i Otomar Dvořák, jenž se touto událostí zabýval ve své knize: Největší české záhady. Tomu bývalý tankista, co zde sloužil vojenskou službu v roce 1983, vypověděl, že se v důsledku psychického vypjetí během hlídky zastřelili dva vojáci, což potvrzují i někteří místní starousedlíci. Událost v mýtu popisovaná tak může mít svůj reálný základ v této skutečnosti. 

fotogalerie

Nikde se nepodařilo dohledat záznamy, podle nichž by se na místní vojenské kasárně odehrála tragická přestřelka, během níž by tři či čtyři muži zemřeli na místě, či později v nemocnici. Dokonce ani v záznamech vojenské nemocnice se nepodařilo dohledat dokument, který by něco vypovídal o postřeleném muži, co by zde pak zemřel a jemuž by zbělaly vlasy hrůzou. To ostatně potvrzuje i Otomar Dvořák, jenž se touto událostí zabýval ve své knize: Největší české záhady. Tomu ostatně bývalý tankista, co zde sloužil vojenskou službu v roce 1983, vypověděl, že se v důsledku psychického vypjetí během hlídky zastřelili dva vojáci, což potvrzují i někteří místní starousedlíci. Událost v mýtu popisovaná tak může mít svůj reálný základ v této skutečnosti.